עו"ד רונן אורן - פירוקים ומיזוגים

פירוק חברות היא אחת התופעות הקשות, אך ההכרחיות, בחברה שלנו. למרבה הצער, לשכת הוצאה לפועל עובדת שעות נוספות כדי לטפל בנושא פירוק החברות. בכלכלה שלנו, שהיא אינה כה מזהירה, סגירת חברה היא תופעה נפוצה ביותר.

עו"ד רונן אורן הוא עורך דין הוצאה לפועל מהמובילים בישראל. מאחורי, שנים ארוכות של ניסיון וטיפול בפירוק חברות ובענייני הוצאה לפועל. רונן אורן הוא עורך דין לפשיטת רגל,  המתמחה בפלילים ובפיננסים.      

לפי עורך דין רונן אורן, פירוק חברות היא אינה תופעה שלילית בלבד – לעיתים נעשית פעולה של פירוק חברה מרצון – מצב זה מתרחש כאשר בעל החברה מגיע למסקנה שאין לו יותר סיבה להחזיק בה, ועדיף לפרק אותה גם אם היא רווחית במידה כזו או אחרת.

 לפי רונן אורן עו"ד, בדרך כלל לשכת הוצאה לפועל היא הפיתרון האחרון – ועליכם לגשת אליו רק אם אין כל ברירה אחרת. רונן אורן מוסר, כי אם נקלעתם לחובות, הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא לפנות לעורך דין המתמחה בכך.

עו"ד רונן אורן מספר על לקוחות רבים שהיו לו, ודחו את ההתייעצות עם עורך הדין עד השלב האחרון. לקוחות אלו נפגעו קשות – הם הגיעו לשלב ההוצאה לפועל כשלא נותר להם כל גרוש בכיס. התייעצות עם עורך דין רונן אורן בשלב מוקדם יותר הייתה חוסכת לאותם אנשים סכום כסף לא מבוטל.

העצה החשובה ביותר שעורך דין רונן אורן מוסר לאנשים שנקלעו לחובות קשים, הוא לא להיכנס לפאניקה ודיכאון קשה בשלב כינוס נכסים. נכון, כינוס נכסים הוא תהליך קשה וכואב, אך אל תתנו לא להשתלט על חייכם – זכרו כי יש לכם בני משפחה נוספים שעליכם להתחשב בהם, ודיכאון קליני לא יסייע בטיפול בהם.

ישנם אספקטים פיננסיים רבים בתהליכי מיזוגים ורכישות, דוגמא קטנה אשר יש לקחת בחשבון באספקט פיננסי בעת פירוק של חברה גדולה שיש לשקול לבצע את ההעברה בתנאי שערי מט"ח נוכים למוכר או לקונה. הפערים האלה יכולים לחסוך עשרות ולפעמים מאות אלפי יחידות מט"ח.

בשורה התחתונה, אם נקלעתם לקשיים, הדבר הראשון שאתם חייבים לעשות הוא להתייעץ עם עורך דין לענייני פירוק נכסים. חשוב מאד שלא תיתנו לעניין להימרח יותר מדיי – בסופו של דבר, רונן אורן אומר, אתם תיפגעו מזה קשות.