מסחר באופציות בינאריות – קצת היסטוריה

מסחר באופציות בינאריות הוא סוג מסחר ייחודי העונה על הביטוי " או הכול או כלום". בעת רכישת חוזה של אופציות בינאריות עומדות בפני המשקיע שתי אפשרויות בלבד לסיום החוזה – עם הכסף או בלעדיו, ברווח או בהפסד, והכול כמובן תלוי בתזוזה של האופציות אותן הוא רכש. מסחר באופציות בינאריות קיים כבר שנים רבות אך בעבר הוא לא היה מוכר ולא היה עליו פיקוח מסודר כמו שיש היום.

ההכרה במסחר באופציות בינאריות

כאמור, המסחר באופציות בינאריות קיים כבר שנים רבות אך לא תמיד הכירו בו ופיקחו עליו בצורה נכונה וטובה. רק בשנת 1973 הקימה בורסת שיקאגו למסחר פלטפורמה אשר מפקחת על המסחר באופציות בינאריות ורק אז המסחר התחיל להיות מסודר יותר וכמובן, מוכר יותר. ולמרות שמאז ועד היום קמו עוד מקומות רבים העוסקים במסחר באופציות בינאריות, אוניברסיטת שיקאגו נשארה המרכז הגדול בעולם למסחר מסוג זה.

תחילת המסחר בשווקים

תאמינו או לא אך המסחר של האופציות הבינאריות בשווקים השונים החל רק בשנת 2008 בה אישרה רשות ניירות הערך האמריקאית הצעת חוק אשר מאפשרת לאופציות הבינאריות להיסחר בשווקים העיקריים בצורה טובה ונכונה. כך, בשנים האחרונות ניתן לראות כיצד המסחר באופציות בינאריות גדל ומתפתח, בכל יום מפתחים תוכנות חדשות שמסייעות למסחר נכון ובכל יום ניתן לראות משקיעים חדשים בשוק זה.