מסחר באופציות בינאריות של מט"ח

בשנים האחרונות אנו יכולים לראות כיצד המסחר באופציות בינאריות צובר תאוצה רבה וכיצד משקיעים רבים בוחרים לגשת למסחר באופציות בינאריות, שלמרות הסיכון בו, יכול להביא להם רווחים גבוהים מאוד. כיום, אופציות בינאריות בשוק המט"ח נסחרות רק בין שני הצדדים ואין בורסה האחראית על כך. האופציות הללו, הנקראות גם בשם "אופציות דיגיטליות", מאפשרות למשקיע לקבל תמורה קבועה על האופציה במידה והשוק עונה על ההגדרות שקבע בעת הרכישה. אם לא הוא עלול להפסיד את הכול.

אופציות "מעל או מתחת"

האופציות הבינאריות הכי נפוצות כיום, אלו שהכי הרבה משקיעים פונים אליהן, אלו אופציות המוגדרות בשם "מעל או מתחת". המשקיע באופציות הללו יכול לשער שער של מטבע אפילו מבלי לרכוש כמות קבוצה ממנה. באופציה רשום המחיר ששער המטבע צריך להיות מעליו ("מעל") או מתחתיו ("מתחת") בכדי שהמשקיע יתחיל להרוויח ויקבל את התשלום מאותן אופציות בינאריות שרכש. כמובן, לכל אופציה שכזו יש תאריך תפוגה, לרוב זה רק למספר שעות אך ישנן אופציות ארוכות יותר בהם תאריך הפקיעה יכול להיות לאחר חודש שלם.

אופציות נוספות

מלבד אופציות "מעל או מתחת" ישנן סוגים נוספים ל אופציות בינאריות. ישנן אופציות בינאריות המוגדרות בתור "טווח" ובהן המשקיע יכול לקבוע את הטווח שאותו שער המטבע יחטיא או שבו שער המטבע יהיה, במקרה וההערכה שלו הייתה נכונה, הוא יכול להתחיל להרוויח. סוג נוסף של אופציות הוא אופציות "מגע" בהן שער המטבע צריך במשך זמן מסוים המוגדר באופציה לגעת, ולו פעם אחת בלבד, בשער אותו העריך המשקיע.