כמה הדולר היום

שער הדולר האמריקאי = 0
*המידע נכון לתאריך23/04/2021

שער הדולר התזזיתי מסייע לכלכלנים רבים לאבד את הראש ולחשוב כאילו השמיים נופלים עליהם. הדולר הוא כידוע אחת המטבעות החשובים ביותר בכלכלה הגלובלית. על כן רבים מאוד, כאלה העוסקים בכלכלה באופן מקצועי וכלה שאינם עוסקים בכלכלה באופן קבוע, עוקבים באופן קבוע אחר התנודות בשער היציג של הדולר. למעשה שער הדולר, יותר מאשר שער יציג של כל מטבע אחר, קובע את ההתנהגות הפיננסית של לא מעט אנשים.

השקעה לא מוצלחת של סכומים גדולים, שאין בסופה רווחים, עלולה להיות חוויה קשה מאוד. רבים טוענים כי מדובר באחת החוויות הקשות ביותר היכולות לעבר על משקיע. אולם אם כבר החלטתם לבצע השקעות המבוססות על שער הדולר או על שער יציג של כל מטבע אחר, זכרו כי היכולת לשמור על קור רוח ושלווה, גם במצבים הקשים יותר, היא אחד המרכיבים החיוניים ביותר ליציאה בשלום מהמצב.

רכישה של נכסים, בתים למשל, עשויה להניב עבור המשקיעים רווחים דולריים נאים. במיוחד אם מדובר במבנים איכותיים שניתן להשכיר בצמוד לשער הדולר, או למכור לאחר תקופה מסוימת במחיר הצמוד אל שער הדולר.

אולם לא משנה עד כמה אטרקטיבי הבית שרכשתם במיטב כספכם, או אילו סכומים אתם יכולים לדרוש עבורו. במידה ותזמון רכישת הנכס שלכם יעשה ללא התחשבות בשערי החליפין, אתם עלולים להסתבך. במידה ורכשתם נכס כאשר שער הדולר גבוה ומיד לאחר מכן הוא עולה באופן משמעותי, כפי שקרה פעמים רבות בעבר, אתם עלולים להפסיד לא מעט.

אתר מתקדם זה, פותח על ידי טובי אנשי המקצוע, על מנת להעניק לכם תמיכה איכותית בכל הנושאים הקשורים אל שער הדולר. אם אתם מתקשים בקריאת הנתונים המופיעים בו, או נתקלים בבעיות מסוג כלשהו , אתם מוזמנים ליצור קשר עם צוות התמיכה המנוסה של האתר. איש מקצוע מטעמינו יחזור אליכם מהר ככל האפשר ויעניק לכם פתרון מהיר ויעיל לכל בעיה ומענה אדיב לכל שאלה או תהייה.

אחת הסיבות העיקריות לכך ששער הדולר נע ונד מדי יום, היא מצבה של הכלכלה האירופאית. אף על פי שהמטבע האירופאי הוא מטבע היורו, שכיום שווה מעט יותר משער הדולר האמריקאי, קיימת חשיבות עצומה ליחסי הכוחות הפוליטיים והכלכליים בין היבשת הישנה לארצות הברית. יחסים אלה משפיעים משמעותית על שער הדולר ובמקביל גם על השער היציג של מטבעות רבים.

כיום, אנו נמצאים בתקופה בה אירופה נמצאת בתקופה של אי ודאות מתמשכת, וגוש היורו עומד לפני תהפוכות עצומות אשר גם כלכלנים מנוסים מתקשים לחזות באופן מדויק. יחסי המסחר בין המדינות השונות באירופה, שבעבר התבססו על משאבי טבע וכיום מתבססים על מוצרים וסחורות, מושפעים אף הם מהיחסים עם ארצות הברית.

גרמניה, שבעבר הלא רחוק נחשבה לדבק שמחזיק את גוש היורו בעינו, החלה בשנים האחרונות להראות סימנים כי נמאס לה לשמש כעוגן אירופאי, וקולות בעם הגרמני מתחיל להרעיש כנגד יחסי הכוחות הקיימים, מהם לדעתם לגרמניה יש רק מה להפסיד. חוסר יציבות בשווקים אירופאים גדולים כמו השוק הספרדי והשוק היווני, מאיימים לערער את יציבות שוק היורו אפילו יותר.

הפרמטרים השונים המשפיעים על שער הדולר הם רבים, מורכבים ומשתנים מדי רגע וקשה מאוד לעקוב אחר כולם. בין הפרמטרים המשפיעים על שער הדולר אפשר למנות מתיחות פוליטית או ביטחונית, אסונות טבע, תהליכים כלכליים שונים וגורמים רבים אחרים.

כאמור, שער הדולר האמריקאי מושפע מאד מכל המשתנים הללו ועוד. שער הדולר משתנה כל יום, והתנודות בו עשויות להשפיע רבות על כל אחת מהוצאותינו היום- יומיות. זה מתחיל בסחורות שאנו קונים בסופרמרקט – כל מוצר מיובא מושפע ברמות גבוהות מאד משער הדולר.

אך לא רק מוצרי ייבוא מושפעים. למרבה ההפתעה, מחקרים עדכניים מראים כי גם מוצרים ישראליים מושפעים במידה רבה מהתנודות בשער הדולר. ניתן לשער כי הסיבה לעליות במחירים במוצרים הישראליים כתוצאה מהשינויים בשער הדולר, נעוצה בכך שמוצרי הגלם המשמשים להכנת סחורות רובם מיובאים מארצות חוץ.